GigaFuse Gelişmiş Akü Sistemlerinde Güvenliği En Üst Düzeye Çıkarmaya Nasıl Yardımcı Olur

Gelişmiş akü sistemleri, yüksek güç, endüstriyel akü güvenliği ve performansının iyileştirilmesinden elektrikli araçların (EV’ler) daha fazla pazar kabulünü teşvik etmeye kadar çeşitli nedenlerle gelişmiş devre koruma çözümlerine ihtiyaç duyar. Yeni nesil akü sistemlerindeki yüksek akım seviyeleri ve güç yoğunlukları eşit derecede yüksek performanslı, yüksek hassasiyete sahip güvenlik bileşenleri gerektirir.

Bir üretici, yalnızca sağlam ve güvenli sistemler tasarlayarak ve kısa devreleri kaldırabilen sigortalar ve kontaktörler gibi yüksek performanslı bileşenler kullanarak, belirli bir aracın ömrü boyunca güvenilirlik sağlayabilir.

Bu teknik inceleme, gelişmiş depolanmış enerji sistemlerine sürekli artan talebi, sigortaların ve kontaktörlerin rolünün yanı sıra EV bataryalarını ve güç sistemlerini korumak için daha hızlı ve daha hassas yeni nesil teknoloji çözümlerini kapsamaktadır.

Download this white paper to learn how Gigafuse helps maximize safety in advanced battery systems across a variety of applications.

– By Markus Beck, Sensata Technologies